آخرین خبرها
خانه / مدیریت و رهبری / شما می تونید با فرمول زیر مدیر تاثیر گذاری باشید

شما می تونید با فرمول زیر مدیر تاثیر گذاری باشید

تاثیر

شما می تونید با فرمول زیر مدیر تاثیر گذاری باشید

کارنامه و رتبه قبولی رشته مدیریت دانشگاه آزاد 95 – 96 شما می تونید با فرمول زیر مدیر تاثیر گذاری باشید

یکی تو بیست و سه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو ده سال بعد به دنیا میاره،

اون یکی بیست و نه سالگی ازدواج می‌کنه و اولین بچه شو سال بعدش به دنیا میاره.

یکی بیست و پنج سالگی فارغ التحصیل می‌شه ولی پنج سال بعدش کار پیدا می‌کنه،

اون یکی بیست و نه سالگی مدرکشو می‌گیره و بلافاصله کار مورد علاقه شو پیدا می‌کنه.

یکی سی سالگی رئیس شرکت می‌شه و در چهل سالگی فوت می‌کنه،

اون یکی چهل و پنج سالگی رئیس شرکت می‌شه و تا نود سالگی عمر می‌کنه.

تو نه از بقیه جلوتری نه عقب تر. تو توی زمان خودت زندگی می‌کنی؛

پس آروم باش، از زندگی لذت ببر و خودت را با دیگری مقایسه نکن!

چطور تاثیر گذار باشیم؟

بعضی آدم‌ها انگار به دنیا آمده‌اند که از بقیه بهتر باشند. انگار از نظر فیزیکی و هوشی و هنری و از هر نظر که بگویید، استعداد ذاتی دارند و انگار همیشه و فقط رو به جلو حرکت می‌کنند.اما فریب نخورید. هر قدر هم یک نفر استعداد ذاتی داشته باشد، باز هم برای دستیابی به موقعیتی حرفه‌ای و درجه یک، باید روی توانایی‌هایش کار کند و آنها را توسعه دهد.
این خبر خوبی برای بقیه‌ی ماست. هر کدام از ما دارای مهارت‌ها و استعدادهای خاص خودمان هستیم. پس می‌توانیم آنها را توسعه دهیم و خودمان را به سوی جایگاهی معتبر و بلندمرتبه سوق دهیم.

تقویت مهارت تصمیم گیری

تصمیم‌گیرنده بودن ویژگی‌ای نیست که کسی با آن به دنیا آمده باشد. مهارتی است که باید آموخته شود.کاربردی ترین و ساده ترین راه این است که ابتدا همه راه حل ها ولو ساده را بصورت یک لیست مکتوب کنید.حال شخصی را مسئول اتخاذ تصمیم و زمان مقرر تعیین کنید ، این شخص ممکن است خودتان باشید.برای هر گزینه یک جدول شبیه T ترسیم کنید و یک طرف مزایا و طرف دیگر معایب را بنویسید. حال به مزایا از ۱ الی ۱۰ و معایب از ۱_ الی ۱۰_ امتیاز دهید و دو طرف را با هم جمع کنید. عدد بزرگتر را اقدام کنید. به یاد داشته باشید اقدام فوری، بسیار مهم است. عواقب عدم تصمیم گیری بسیار بیشتر از اتخاذ تصمیم اشتباه است!

استدلال‌های محکم ارائه دهید!

شاید شما هرگز در صحن شورای امنیت سازمان ملل متحد حاضر نشوید یا از طرح و لایحه‌ای در مجلس دفاع نکنید، اما در هر حال باید بتوانید استدلال جامع و قانع‌کننده‌ای ارائه کنید.استدلال یعنی ارائه‌ی دلیل. یعنی دفاع از انتخاب‌های‌تان در مقابل استدلال‌های مخالف از سوی آنهایی که از مهارت تاثیرگذاری یکسانی برخوردارند.انجام هر فعالیتی که “تفکر منتقدانه” را در شما تقویت کند، قوه استدلال شما را نیز قوت خواهد بخشید. فعالیت هایی از قبیل ورزش کردن، خاطره نویسی، بازی های فکری، خواندن داستان و طوفان فکری.

شما می تونید با فرمول زیر مدیر تاثیر گذاری باشید, مدیر توانمند, مدیریت فروش, تاوانایی, مدیریت, امیدداشتن, پشتکار, استدلال محکم, ارائه استلال محکم, خود باوری, تقویت مهارت, مهارت تصمیمی گیری, چگونه تاثیر گذار باشید

درباره مریم امیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =